Charakterystyka nowoczesnych pługów śnieżnych JCB

Pługi śnieżne lub inaczej odśnieżarki stanowią niezbędne wyposażenie jeśli chodzi o zimowy sprzęt do różnego rodzaju ciężkich maszyn. Można je wykorzystać zarówno w pojazdach gąsienicowych, jak i kołowych. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów pługów śnieżnych, lecz najbardziej popularne są te dwupłatowe w kształcie litery v oraz jednopłatowe ukośne. Liderem w produkcji tego rodzaju sprzętu jest firm JCB. Niewątpliwą zaletą nowoczesnych pługów śnieżnych jest ich uniwersalność. Oznacza to, że można wykorzystać je np. przy odśnieżaniu dróg, placów czy podjazdów do domów.

Nowoczesne pługi śnieżne JCB

Niezawodne maszyny JCB przystosowane są do każdej pracy. Wśród ich szerokiej gamy znajdują się nowoczesne pługi do odśnieżania. Dzięki nim można wykorzystać swoją koparko-ładowarkę, ładowarkę teleskopową, ładowarkę kołową czy maszynę FastTrac do odśnieżania. Solidne pługi JCB nadają się do pracy na drogach, ulicach, parkingach i wszystkich powierzchniach z umiarkowaną ilością nierówności. Należy tutaj wspomnieć, że współczesne pługi dostępne są wariantach o różnej szerokości roboczej. Sterowanie nimi odbywa się hydraulicznie lub mechanicznie. Zarówno pługi proste jak i łamane posiadają możliwość skrętu aż do 30 stopni. Dzięki takiej regulacji można wykonywać pracę w różnych kombinacjach odchyleń. Współczesne pługi posiadają także dopracowany system mocowania, pozwalający na szybką zmianę osprzętu i dopasowanie go praktycznie do każdego typu mocowania. Jeśli natomiast chodzi o wyposażenie ułatwiające pracę, to można do niego zaliczyć komplety kół podporowych, niezawodne oświetlenie LED oraz specjalne lemiesze ze stali trudnościeralnej, która gwarantuje dobry stan pługu przez wiele lat

Zastosowanie pługów śnieżnych

W czasie ostrych zim przydatność pługów śnieżnych jest nieoceniona. Dzięki nim można w szybki i wydajny sposób odśnieżyć drogi, place czy chodniki. Duża ilość śniegu wymaga zastosowania odpowiednio wytrzymałych odśnieżarek, dlatego najlepiej jest wybierać wyłącznie sprzęt z renomowanych firm. Szeroką gamę pługów do odśnieżania można znaleźć w sklepie https://sklep.interhandler.pl. Oczywiście przed zakupem warto poradzić się specjalisty, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.

Nowoczesne pługi śnieżne są nie tylko wydajne, ale i niezwykle wytrzymałe. Bez problemu można je wykorzystywać przez wiele sezonów. Należy jednak pamiętać, aby po każdej zimie wyczyścić pług, tak aby w okresie, w którym nie będzie wykorzystywany nie powstawała na nim rdza i nie wpływały na niego inne szkodliwe czynniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *