Co powinien oferować producent profesjonalnych środków czystości?

W dziedzinie sprzątania potrzeby gospodarstw domowych i profesjonalnych firm sprzątających mogą być nieco inne. Firmy sprzątające szukają często profesjonalnych środków czystości o skoncentrowanej mocy. Producent chemii profesjonalnej powinien więc oferować środki, które będą spełniać różnorodne oczekiwania. Najlepiej, gdyby nadawały się zarówno do sprzątania prywatnych domów, jak i zakładów produkcyjnych, hoteli, szkół czy domów pomocy społecznej.

Profesjonalna chemia gospodarcza a chemia domowa

Jeszcze do niedawna pojęcie “chemia gospodarcza” najczęściej było uznawane za tożsame z “chemią domową”. Do takich preparatów zaliczały się środki czystości dostępne powszechnie na półkach sklepowych. Takie preparaty nie wymagają zwykle rozcieńczania i są w formie gotowej do użycia. W warstwie wizualnej wyróżnia je bogata kolorystyka, która ma zachęcać do zakupu. Profesjonalna chemia do sprzątania oznaczała natomiast te środki, które są z reguły stosowane do utrzymania czystości w dużych obiektach oraz placówkach użyteczności publicznej. Są one bardziej wyspecjalizowane, mają wysokie stężenie substancji czynnych. Opakowania są też zwykle mniej kolorowe, ponieważ takich środków nie znajdziemy na półkach sklepowych i nie muszą zachęcać nas do zakupu swoją szatą graficzną. Obecnie granica między chemią profesjonalną a domową nieco się zaciera, odkąd producenci profesjonalnej chemii czyszczącej zaczęli oferować wysokiej jakości, silne preparaty, które mogą być używane zarówno w domach, jak i podczas profesjonalnego sprzątania. Obecnie nawet firmy sprzątające chętnie używają środków zaliczanych do chemii gospodarczej, stąd powszechne stało się posługiwanie kategorią “profesjonalna chemia gospodarcza”.

Jakiej chemii profesjonalnej używać?

O ile wytyczne zawarte zwykle w planie higieny danej placówki nie określają, jakie preparaty czystości mają być używane do sprzątania, właściciele firm i ekipy sprzątające mają dowolność w wyborze producenta profesjonalnych środków czystości. Aby ułatwić sobie pracę, szukają oni gotowych produktów, które dobrze radzą sobie z wszelkimi zabrudzeniami, a jednocześnie nie posiadają zbyt wysokich stężeń, które mogłyby uszkodzić czyszczone powierzchnie. Takie środki ma w swojej ofercie PRO FORMULA BY DIVERSEY – jeden z wiodących producentów chemii profesjonalnej w Polsce. Z ich produktów korzystają zarówno klienci prywatni, jak i instytucje publiczne, przedszkola, żłobki, hotele czy DPS-y.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *