Domowe biuro – kilka przydatnych rad, które pozwolą ci na stworzenie funkcjonalnej przestrzeni do pracy

Praca z domu może być ciężka. A to listonosz dzwoni do drzwi, pies usłyszał coś dziwnego i szczeka, nigdzie nie możesz znaleźć wolnej przestrzeni z dobrym światłem. Dlatego, stworzenie idealnego miejsca do pracy w domu może okazać się kluczowym w wydajności i organizacji twoich zawodowych obowiązków. Jeśli szukasz praktycznych wskazówek na to, jak urządzić swój własny kąt, jak stworzyć domowe biuro, trafiłeś w dobre miejsce!

Dobre miejsce

Idealnie, jeśli posiadasz w domu pokój przeznaczony właśnie na pełnienie roli domowego biura. W wielu przypadkach jest jednak inaczej. Ale to nic straconego! Mały kąt możesz zorganizować w swojej sypialni bądź salonie. Ważne, by wyznaczyć tę przestrzeń i przypisać jej określoną funkcję. Praca przy biurku ułatwi ci znacznie wykonanie wszystkich obowiązków na czas. Będziesz miał poczucie, że pracujesz i będzie ci się łatwiej zmobilizować do skupienia właśnie na tym.

Wybierz miejsce możliwe blisko naturalnego światła. Wpłynie to pozytywnie na twoje samopoczucie i zmniejszy rachunek za światło. Obyś tylko nie szukał zbyt wielu inspiracji za oknem!

Źródło: Unsplash

Funkcjonalne biurko

Plusem urządzania własnego biura domowego jest to, że możesz dobrać meble idealne dla siebie. Dlatego przy wyborze biurka, kieruj się głównie funkcjonalnością. Zdecyduj się na mebel, który będzie posiadał tyle przestrzeni do przechowywania rzeczy, ile de facto potrzebujesz. Nie ma nic złego w niewielkich modelach, które nie posiadają żadnych szuflad – takie biurko nie tylko prezentuje się efektownie i nowocześnie, ale także nie zabiera wiele miejsca. Dzięki temu, zachowujesz pewną przestronność i lekkość. Jest to polecane zwłaszcza w przestrzeniach, które pełnią więcej niż jedną funkcję.

Jeśli potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania dokumentów i innych materiałów, świetnie sprawdzić mogą się nowoczesne regały. Proste i lekkie, będą pomocne w organizacji przestrzeni, a ciekawie udekorowane, mogą dodać jej klimatu.

Fotel biurowy

Odpowiedni fotel to niezbędny element każdego domowego biura. Jeśli pracujesz kilka godzi dziennie, warto zainwestować w funkcjonalny mebel, który będzie zapobiegał tworzeniu się kontuzji i bólu w plecach czy karku. Jaki fotel wybrać?

Przede wszystkim, taki, który posiada regulowaną wysokość. Zapewni ci to największą wygodę i sprawi, że będziesz mógł przybrać zdrową postawę ciała. Ważne jest również dopasowane do kręgosłupa oparcie oraz siedzisko o odpowiedniej głębokości, które sprawi, że będziesz odczuwał komfort siedzenia nawet po kilku godzinach.

Źródło: Multiglob, Fotel biurowy Superior

Standardem są również regulowane podłokietniki czy zagłówki, a dodatkowym plusem będzie system „kołyski” pozwalający bezpiecznie bujać się na fotelu.

Warto zainwestować w fotel wykonany z dobrych materiałów, gdyż jest to wydatek, który musimy podjąć raz, a będzie procentował przez kilka lat. Zaoszczędzisz sobie niepotrzebnego bólu i dyskomfortu.

Estetyka

Nie należy pomijać tego aspektu projektowania biura. Dzięki dobremu wystrojowi, będziesz mniej rozproszony i bardziej zmotywowany do regularnej pracy. Dlatego wybierz swój styl dekoracyjny i wprowadź go w kąciku.

Źródło: Unsplash

Dobrze egzamin zdaje minimalizm, który wcale nie musi być nudny. Ocieplony kilkoma niewielkimi roślinkami czy interesującym plakatem, sprawi, że twoja przestrzeń będzie zarówno funkcjonalna, jak i inspirująca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *