Praca sezonowa w Holandii – na jakie zajęcie można liczyć?

Prace sezonowe w Holandii od lat cieszą się popularnością. I choć rocznie do tego kraju wyjeżdża wiele Polaków, wciąż można liczyć na różne oferty pracy. Zatrudnienie można zdobyć poprzez agencję, która pomaga także z zakwaterowaniem i formalnościami. Pracownicy mogą w pełni skupić się na wykonywanych obowiązkach zawodowych. W jakich sektorach mogą liczyć na zatrudnienie?

Holandia, kraj kwiatów – praca przy cebulkach i nie tylko

Holandia słynie z pięknych i różnorodnych kwiatów, w tym oczywiście tulipanów. Aby jednak zachwyciły one swoim wyglądem, najpierw trzeba zadbać o ich cebulki. Jedną z popularnych prac w Niderlandach jest selekcjonowanie i obieranie cebulek, ważenie ich i przygotowywanie do wysyłki. Można trafić na ofertę sadzenia cebulek. Rąk do pracy potrzeba także w szklarniach i przy pielęgnacji kwiatów. Można również znaleźć pracę przy tworzeniu bukietów. Szukasz zatrudnienia w Holandii? Zwróć się do Holland Contracting.

Pyszne owoce i warzywa – zbiory po holendersku

Praca przy zbiorach jest jedną z popularniejszych w Holandii. Jako zadanie, może być zbiór pomidorów i wielu innych. Nie jest to zajęcie skomplikowane. Istnieje możliwość pracy na akord bądź w rozliczeniu na godziny. W przypadku pracy na akord pracownik otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie, poza tym wynikającym z czasu pracy.

Czystko i schludnie – praca w serwisie sprzątającym

W Holandii jest duży popyt w sektorze sprzątającym. Miejsca, które wymagają profesjonalnego czyszczenia, mogą być różne. Są to zarówno biura i przestrzenie publiczne, jak i domki do wynajęcia czy prywatne posesje. W tej pracy liczy się przede wszystkim dokładność i precyzja, a także determinacja. Polscy pracownicy uchodzą w Holandii za bardzo pedantycznych.

Gastronomia i jej otwarte ramiona – praca od zaraz

W Holandii można znaleźć także zatrudnienie w gastronomii. Na ogół liczyć można na takie zajęcia jak przygotowywanie posiłków (np. krojenie składników do sałatek) czy pakowanie ich (np. przygotowywanie sałatek do sprzedaży w supermarkecie). W tej pracy liczy się szybkość. Może się okazać, że będzie wymagana znajomość j. angielskiego, by komunikować się z resztą zespołu.

Holandia to mały kraj, ale dający duże możliwości zarobkowe. Nawet jeśli nie spodoba nam się jakaś praca, możemy następnym razem zdecydować się na inną. Niderlandy to przyjazne państwo, w którym prawo sprzyja sezonowym pracownikom. Warto z tego skorzystać, zwłaszcza, że można liczyć na pomoc ze strony profesjonalnej agencji. Wybór prac i pośredników jest naprawdę szeroki.

 

2 thoughts on “Praca sezonowa w Holandii – na jakie zajęcie można liczyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *