Dlaczego warto kupić ekspres do swojego biura?

Zastanawiasz się nad zakupem ekspresu do kawy do swojego biura? Z pewnością to dobry wybór, szczególnie jeśli w Twojej firmie jest duża ilość pracowników, którzy są smakoszami kawy. Wielu z nich deklaruje, że w czasie pracy piją co najmniej jedną kawę. Dzięki niej jesteśmy wówczas bardziej pobudzeni, mamy więcej siły oraz nie odczuwamy większego zmęczenia. Czy w biurze powinien zatem znaleźć się profesjonalny oraz funkcjonalny ekspres do kawy? Poznaj wszystkie zalety jego posiadania, czytając nasz poniższy artykuł.

Korzyści picia kawy wśród pracowników

Ekspres do kawy to w wielu firmach obowiązek wśród pracodawców dla swoich pracowników, którzy będą mogli cieszyć się codziennie smaczną oraz aromatyczną kawą. Dlatego jednym z najważniejszych urządzeń w biurze powinien być ekspres. Zaparzony napój musi być zatem najwyższej jakości, a samo posiadanie ekspresu z pewnością zadowoli gusta pracowników i zdecydowanie będą mogli efektywniej pracować. Co więcej, kawa pozytywnie wpływa również na nasze zdrowie, koncentrację oraz myślenie.

Kawa przede wszystkim obniża odczucie zmęczenia, blokuje uczucie ospałości oraz zmęczenia, a dodatkowo wpływa na koncentrację i pamięć. Kawowe napoje skutecznie usprawniają układ krążenia, a także poprawiają samopoczucie. Kawa podbija poziom serotoniny i dopaminy, a substancje te odpowiedzialne są właśnie za dobry nastrój.

Kawa jako wizytówka firmy

Jakość przygotowanej kawy to wręcz jedna z wizytówek firmy, ponieważ przywołuje dobre wrażenie w oczach gości czy klientów podczas spotkań lub konferencji. Odpowiednio zaparzona kawa świadczy również o przywiązywaniu wagi do wielu ważnych kwestii związanych choćby z komfortem pracowników. Ponadto obecność ekspresu w biurze świadczy także o tym, że pracodawca dba o nas, a my możemy zagwarantować sobie chwilę przyjemności w postaci filiżanki kawy w trakcie pracy.

Jaki ekspres wybrać do biura?

To, jaki ekspres wybierzemy, zależy właściwie od tego, ile jest pracowników w naszej firmie oraz jakie preferują rodzaje kawy. Dlatego przed zakupem odpowiedniego urządzenia warto wypytać swoich pracowników:

  • Ile dziennie piją filiżanek kawy?
  • Jakie rodzaje kawy piją?
  • Czy zależy im na konkretnych funkcjach lub dodatkowych rozwiązaniach?

Po otrzymaniu pytań należy dowiedzieć się, ilu pracowników finalnie będzie korzystać z ekspresu do kawy. Umożliwi nam to wybranie urządzenia pod względem wydajności oraz zapotrzebowania. Możesz przeprowadzić wśród swoich pracowników małą ankietę, co z pewnością ułatwi Ci dokonanie słusznego wyboru. Oprócz kwestii związanych z rodzajem kawy oraz ilością weź pod uwagę miejsce, w którym ma stanąć ekspres – czy dodatkowo urządzenie musi się charakteryzować nowoczesnym designiem? Warto te kwestie poruszyć przed zakupem wybranego ekspresu dla siebie.

Najczęściej, gdy biura decydują się na zakup ekspresu, wybierają model automatyczny, który zdecydowanie ułatwia codziennie przygotowanie kawy. Przede wszystkim cechuje się szybką oraz łatwą obsługą i można bez problemu wybrać dla siebie odpowiedni rodzaj kawy spośród różnych ustawień. Ekspresem, który świetnie sprawdzi się w biurach, gdzie jest duże zapotrzebowanie na kawowe napoje jest Melitta CI Touch Silver. Posiada wiele kawowych specjałów, w pełni automatycznie spienia mleko oraz ma wbudowany młynek. Łatwa oraz intuicyjna obsługa to podstawa, gdy wybieramy ekspres do biura.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *